דלג לתוכן העמוד
יהודה (יודעל) פלדמן
טוראי 

יהודה (יודעל) פלדמן

בן פייגה ואברהם
נפל ביום כ"ו בכסלו תש"ט (28/12/1948)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נחלת יצחק

סיפור חייו

בן פייגה ואברהם, נולד ביום י"ט בטבת תרפ"ג (7.1.1923) בעיר ורקה, פולין. למד וסיים את לימודיו בבית-ספר יסודי. בשנת 1935 עלה לארץ עם הוריו, שהתיישבו בבני ברק. יהודה עבד בבית- חרושת ליהלומים, היה חבר פעיל בתנועת-הנוער הדתית "בני- עקיבא", ומשם עבר ל"הפועל המזרחי". במשך שמונה שנים היה חבר ב"הגנה".

עם הכרזת המדינה גויס גיוס מלא כאיש חי"ש, והיה מראשוני המחלקה בפלוגה הדתית בחטיבת "אלכסנדרוני", שעבר עימה קרבות רבים, מירושלים ועד הנגב. היה בדעתו לצאת להתיישבות עם שחרורו. השתתף גם בקרבות הרטוב. היה בעל נשמה פיוטית ורגישה ואף בעמדה בהרטוב, בין קרב לקרב, היה נותן לבו ליפי הנוף ופעם מצאו חברו שקוע כולו במראה זריחת השמש ושר מזמורי תהילים בהתלהבות רבה.

בעת מבצע "חורב", נערך מבצע "חיסול" נגד "כיס פלוג'ה", שבו היתה נצורה חטיבה מצרית. ההתקפה נערכה על אגפו המזרחי של ה"כיס", באזור עיראק אל-מנשיה. כוחות "אלכסנדרוני" פרצו לכפר מדרום והשתלטו על חלקו, אך הסתערותם על התל שמצפון לכפר נהדפה. בינתיים התאוששו המצרים ותקפו נגד ואילצו את כוחותינו לסגת. חלק מהכוח נלכד בתוך הכפר. בקרב זה נפל, ביום כ"ו בכסלו תש"ט (28.12.1948) ונקבר בפלוג'ה. ביום י"ז בכסלו תש"י (8.12.1949) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

מקום מנוחתו

יהודה (יודעל) פלדמן
בן 25.0 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נחלת יצחק
חלקה: 61
שורה: 1
קבר: 20